Hotel Aurora

Overnattingsstedets klasse: 3
Hotell med restaurant i Nuuk

Velg datoer for å se priser

Hotel Aurora ligger kun 8 km fra flyplassen og tilbyr flyplasstransport (koster ekstra) døgnet rundt. Gjester som vil være aktive, kan se frem til gang-/sykkelstier, kajakkpadling og langrenn, og det er bare å glede seg til frynsegoder som wi-fi, ubetjent parkering og frokostbuffé hver dag frakl. 07.00 til kl. 10.00.

Anmeldelser

9,0 av 10 –
Fantastisk

Populære fasiliteter

  • Frokost inkludert
  • Flyplasstransport
  • Parkering inkludert
  • Wi-fi inkludert
  • Restaurant
  • Vaskeritjenester

Hovedfasiliteter (8)

  • Ukentlig rengjøring
  • Restaurant
  • Flyplasstransport
  • Kaffe på fellesområdet
  • Vask av klær på egenhånd
  • Bagasjeoppbevaring
  • Resepsjon med begrensede åpningstider
  • Tour-/billettassistanse

Føl deg som hjemme (6)

  • Privat bad
  • Separat sitteområde
  • Klesvaskfasiliteter
  • Kaffetrakter/tekoker
  • Blendingsgardiner/gardiner
  • Heis
Den nåværende prisen er 2 972 kr
inkludert skatter og avgifter
15. okt.–16. okt.

Romalternativer

Tilgjengelige filtre for rom
Viser 3 av 3 rom

Firemannsrom – deluxe

  • 1 soverom
  • Plass til 4 personer
  • 4 lange enkeltsenger

Dobbeltrom – deluxe

8,0 av 10
Veldig bra
(1 anmeldelse)
  • 14 m²
  • 1 soverom
  • Plass til 2 personer
  • 2 enkeltsenger

Enkeltrom – deluxe

  • 15 m²
  • 1 soverom
  • Plass til 3 personer
  • 3 lange enkeltsenger

Lignende overnattingssteder

Mod logo
Logg på for å se aktuelle rabatter og fordeler. Jo mer du reiser, jo flere fordeler får du!

Om området

Kart
8 Paassaasivik, Nuuk, Sermersooq Kommune, 3900

Hva som finnes i nærheten

  • Nuuk havn - 12 min gange - 1.0 km
  • Katuaq kulturhus - 2 min kjøring - 1.5 km
  • Nuuk kunstmuseum - 2 min kjøring - 1.5 km
  • Nasjonalmuseet og arkivene på Grønland - 3 min kjøring - 1.9 km
  • Grønlands universitet - 6 min kjøring - 4.9 km

Transport

  • Nuuk (GOH) – 13 min. med bil
  • Flyplasstransport (mot betaling)

Restauranter

  • ‪Nivi - ‬12 min gange
  • ‪Kaffivik - ‬2 min gange
  • ‪Esmeralda - ‬15 min gange
  • ‪Daddy's - ‬16 min gange
  • ‪Pascucci - ‬19 min gange

Om dette overnattingsstedet

Hotel Aurora

  • Hotel Aurora ligger kun 8 km fra flyplassen og tilbyr flyplasstransport (koster ekstra) døgnet rundt. Gjester som vil være aktive, kan se frem til gang-/sykkelstier, kajakkpadling og langrenn, og det er bare å glede seg til frynsegoder som wi-fi, ubetjent parkering og frokostbuffé hver dag frakl. 07.00 til kl. 10.00.

Overblikk

Hotellets størrelse

    • 32 rom

Ankomst/avreise

    • Innsjekkingen er fra kl. 16.00 til kl. 21.00
    • Aldersgrense for innsjekking: 18 år
    • Utsjekking kl. 10.00

Spesielle innsjekkingsinstruksjoner

    • Dette overnattingsstedet tilbyr transport fra flyplassen (betaling kan kreves). For å avtale henting må gjestene kontakte overnattingsstedet 72 timer før ankomst ved bruk av kontaktopplysningene i bestillingsbekreftelsen
    • Resepsjonen er åpen hver dag fra kl. 08.00 til kl. 21.00
    • Resepsjonen har begrensede åpningstider
    • Du må kontakte overnattingsstedet på forhånd via kontaktopplysningene i bestillingsbekreftelsen hvis du planlegger å ankomme etter kl. 21.00
    • Informasjon fra overnattingsstedet kan bli oversatt ved hjelp av automatiserte oversettelsesverktøy

Påkrevd ved innsjekking

    • Kredittkort, debetkort eller depositum i kontanter kreves for utilsiktede utgifter
    • Myndighetsutstedt ID-kort med foto kan være påkrevd
    • Laveste alder for innsjekking er 18

Barn

    • Ingen babysenger (barnesenger)

Kjæledyr

    • Ingen kjæledyr eller servicedyr er tillatt

Internett

    • Wi-fi inkludert i fellesområdene
    • Wi-fi på rommene inkludert (hastighet: 50+ mbps)

Parkering

    • Inkludert, selvbetjent parkering på stedet
    • Ladestasjon for elektrisk kjøretøy på stedet

Transport fra/til flyplassen

    • Flyplasstransport på forespørsel (døgnet rundt)*

Annen informasjon

    • Egne røykeområder

Overnattingsstedets fasiliteter

Mat og drikke

  • Frokostbuffé inkludert hver dag fra kl. 07.00 til kl. 10.00
  • Restaurant
  • Kaffe/te i fellesområdet

Reise med barn

  • Barnespill
  • Leker
  • Barnevogn

Ting å gjøre

  • Sykkelutleie i nærheten
  • Tur-/sykkelstier i nærheten
  • Ridning i nærheten
  • Kajakkpadling i nærheten
  • Slalåm i nærheten
  • Snowboardkjøring i nærheten
  • Hvalsafari i nærheten
  • Fisking i nærheten

Tjenester

  • Resepsjon (begrensede åpningstider)
  • Tur-/billettassistanse
  • Vaskeritjenester
  • Bagasjeoppbevaring

Tilgjengelighetstilpasninger

  • Heis
  • Tilgjengelighetstilpasset rom
  • Hørselshjelpemidler tilgjengelig
  • Tilgjengelighetstilpasset resepsjon
  • Høyde på rullestovennlig registreringsskranke (cm): 110
  • Visuelle alarmer i gangene
  • Rullestolrampe ved hovedinngangen
  • Utlån av rullestol
  • TV-teksting
  • Dørhåndtak
  • Godt opplyst inngangssti
  • 8 trapper for adkomst til overnattingsstedet
  • Flyttbar heis
  • Tepper på gulvet på rommet

Romfasiliteter

Underholdning

  • 43 tommers smart-TV
  • Parabol-TV
  • Netflix
  • Strømmetjenester

Hjemmekomfort

  • Termostatstyrt oppvarming
  • Kaffetrakter/tekoker
  • Vannkoker
  • Strykejern/-brett

Sov godt

  • Blendingsgardiner/gardiner
  • Lydisolering
  • Sengetøy

Fasiliteter

  • Separat sitteområde

Selvpleie og baderom

  • Privat bad
  • Dusj
  • Såpe og sjampo
  • Hårføner
  • Håndklær
  • Toalettpapir

Arbeidsutstyr og -fasiliteter

  • Kontor
  • Wi-fi (inkludert) (hastighet på 50+ mbps)

Mer

  • Ukentlig rengjøring
  • Guidebøker/anbefalinger

Vilkår og avgifter

Obligatoriske gebyrer

Du må betale følgende avgifter på overnattingsstedet ved inn- eller utsjekking (skatter kan være inkludert):
  • Lokale myndigheter pålegger en avgift: DKK 30.00 per person, per natt, opptil 21 netter

Valgfrie tillegg

  • Flyplasstransport tilbys mot et tillegg på DKK 95 per person (én vei)

Barn og ekstrasenger

  • Flyplasstransport for barn mellom 3 og 11 år koster 45 DKK (én vei)

Regler

Dette overnattingsstedet forvaltes av en profesjonell vert, og overnattingsvirksomheten er knyttet til vedkommendes bransje, bedrift eller yrke.
Gebyrer for ekstra gjester kan påløpe og varierer avhengig av overnattingsstedets regler.
Gjestene kan føle seg trygge med følgende sikkerhetstiltak på stedet: brannslukningsapparat.
Dette overnattingsstedet godtar kredittkort, debetkort og kontanter.
Kredittkort som godtas: Visa, Mastercard, American Express, JCB International og Union Pay
Hvis du avbestiller oppholdet ditt, er du underlagt vertens avbestillingsregler. I henhold til EUs forskrifter om forbrukerrett gjelder ikke angreretten ved bestilling av overnattingssted.

Overnattingsstedsklasse

Hotelstars Union tildeler offisielle stjernerangeringer for overnattingssteder i Grønland. Dette overnattingsstedet er blitt rangert som følger: 3 stjerner.

Ofte stilte spørsmål

Er det tillatt med kjæledyr på Hotel Aurora?

Kjæledyr og servicedyr er dessverre ikke tillatt.

Har Hotel Aurora parkering?

Ja, ubetjent parkering er tilgjengelig uten ekstra kostnad. Ladestasjon for elbiler er tilgjengelig.

Tilbyr Hotel Aurora flyplasstransport?

Ja, flyplasstransport er tilgjengelig. Prisen er DKK 95 per person, én vei.

Hva er innsjekkings- og utsjekkingstidene på Hotel Aurora?

Innsjekkingen er fra kl. 16.00 til kl. 21.00. Du må sjekke ut innen kl. 10.00.

Hva kan man gjøre på Hotel Aurora og i nærheten?

Benytt deg av vinteraktiviteter på stedet, for eksempel langrenn og snøbrettkjøring. I de varmere månedene finnes det sykler og båtturer.Ytterligere aktiviteter i nærheten inkluderer jakt.

Finnes det restauranter på eller i nærheten av Hotel Aurora?

Ja, det finnes en restaurant på stedet.

Hvordan er området Hotel Aurora ligger i?

Hotel Aurora ligger bare 12 minutter til fots fra Nuuk havn og 18 minutter til fots fra Katuaq kulturhus.

Anmeldelser

Anmeldelser av Hotel Aurora

9,0

Fantastisk

9,8

Renhold

9,0

Fasiliteter

10

Personale og service

9,8

Overnattingsstedets bygg og tilstand

Anmeldelser

Verifisert anmeldelse

10/10 – Suverent

Excellent staff! Nice place to stay. Really well located to most of the sights to see.
Verifisert anmeldelse

10/10 – Suverent

The hotel is located further from the center of town, but the staff is excellent, the facility is new and quiet, and the breakfast buffet is great.
Verifisert anmeldelse

10/10 – Suverent

Verifisert anmeldelse

6/10 – Bra