InterContinental Saigon, an IHG Hotel

Overnattingsstedets klasse: 5 og høyere
Hotell i luksuriøs stil i nærheten av Notre-Dame-basilikaen i Saigon, med et spa med full service og kort avstand til et kjøpesenter

Velg datoer for å se priser

InterContinental Saigon, an IHG Hotel ligger kun 6,3 km fra flyplassen og tilbyr flyplasstransport (koster ekstra) døgnet rundt. I spaavdelingen kan gjestene skjemme bort seg selv med massasje med varme steiner, ansiktsbehandlinger og kroppsskrubber, og Market 39 (én av 3 restauranter) serverer både frokost, lunsj og middag. Bestiller du overnatting på dette hotellet i luksuriøs stil, kan du glede deg over et utendørsbasseng, en bar/lounge og et helsestudio. Mange reisende liker den vennlige betjeningen. Du kan gå fra overnattingsstedet til offentlig transport: Opera House T-banestasjon ligger 10 minutter unna til fots.

Anmeldelser

9,2 av 10 –
Fantastisk

Populære fasiliteter

  • Basseng
  • Spa
  • Flyplasstransport
  • Wi-fi inkludert
  • Restaurant
  • Tilstøtende rom er tilgjengelige

Hovedfasiliteter (12)

  • Daglig rengjøring
  • 3 restauranter og bar/lounge
  • Spa med full service
  • Utendørsbasseng
  • Frokost
  • Wi-fi i lobbyen
  • Helsestudio
  • Badstue
  • Dampbad
  • Romservice (døgnet rundt)
  • Massasje-/behandlingsrom
  • Barnepass på rommet

For familier (6)

  • Baby-/barneseng (inkludert)
  • Barnepass (mot betaling)
  • Kjøleskap
  • Tilstøtende rom
  • Privat bad
  • Separat badekar og dusj

Lignende overnattingssteder

Mod logo
Logg på for å se aktuelle rabatter og fordeler. Jo mer du reiser, jo flere fordeler får du!

Om området

Kart
Corner of Hai Ba Trung St & Le Duan Blvd, District 1, Ho Chi Minh City, 70000

Hva som finnes i nærheten

  • Saigon hovedpostkontor - 2 min gange - 0.2 km
  • Dong Khoi-gaten - 2 min gange - 0.2 km
  • Notre-Dame-basilikaen i Saigon - 3 min gange - 0.3 km
  • Ho Chi Minh-byens operahus - 8 min gange - 0.8 km
  • Saigon zoologiske og botaniske hage - 14 min gange - 1.2 km

Transport

  • Tan Binh - Tan Son Nhat internasjonale flyplass (SGN) – 20 min. med bil
  • Saigon jernbanestasjon - 12 med bil
  • Opera House T-banestasjon – 10 min. gange
  • Ben Thanh T-banestasjon – 18 min. gange
  • Ba Son T-banestasjon – 18 min. gange
  • Flyplasstransport (mot betaling)

Restauranter

  • ‪Phê La - Hai Bà Trưng - ‬5 min gange
  • ‪Executive Lounge - ‬2 min gange
  • ‪Sky XX - ‬3 min gange
  • ‪McDonald's™ Bưu Điện - ‬2 min gange
  • ‪Trung Nguyen Legend Central Post Office ( 80 Nguyen Du) - ‬5 min gange

Om dette overnattingsstedet

InterContinental Saigon, an IHG Hotel

  • InterContinental Saigon, an IHG Hotel ligger kun 6,3 km fra flyplassen og tilbyr flyplasstransport (koster ekstra) døgnet rundt. I spaavdelingen kan gjestene skjemme bort seg selv med massasje med varme steiner, ansiktsbehandlinger og kroppsskrubber, og Market 39 (én av 3 restauranter) serverer både frokost, lunsj og middag. Bestiller du overnatting på dette hotellet i luksuriøs stil, kan du glede deg over et utendørsbasseng, en bar/lounge og et helsestudio. Mange reisende liker den vennlige betjeningen. Du kan gå fra overnattingsstedet til offentlig transport: Opera House T-banestasjon ligger 10 minutter unna til fots.

Overblikk

DONE

Hotellets størrelse

    • 305 rom
    • Består av 21 etasjer
DONE

Ankomst/avreise

    • Innsjekkingen er fra kl. 15.00 til midnatt
    • Kontaktløs innsjekking er tilgjengelig
    • Hurtiginnsjekking/-utsjekking tilgjengelig
    • Sen innsjekking avhenger av tilgjengelighet
    • Aldersgrense for innsjekking: 18 år
    • Utsjekking kl. 12.00
    • Kontaktløs utsjekking er tilgjengelig
DONE

Spesielle innsjekkingsinstruksjoner

    • Dette overnattingsstedet tilbyr transport fra flyplassen (betaling kan kreves). For å avtale henting må gjestene kontakte overnattingsstedet 48 timer før ankomst ved bruk av kontaktopplysningene i bestillingsbekreftelsen
    • Gjestene må kontakte overnattingsstedet i forkant for å få innsjekkingsinstruksjoner. En resepsjonist vil ta imot gjestene ved ankomst
    • Du må kontakte overnattingsstedet på forhånd via kontaktopplysningene i bestillingsbekreftelsen for å avtale når/hvordan innsjekking skal skje
    • Du må kontakte overnattingsstedet på forhånd via kontaktopplysningene i bestillingsbekreftelsen hvis du planlegger å ankomme etter midnatt
    • Ved innsjekking må gjestene enten kunne fremlegge bevis på en negativ COVID-19-test eller et bevis på full COVID-19-vaksinering
    • Krav om negativ COVID-19-test gjelder for alle gjester fra 18 år og over, og testresultatet må ha blitt utstedt senest 48 timer før innsjekking; krav om bevis på COVID-19-vaksinering gjelder for alle gjester fra 18 og over; gjester må være fullt vaksinerte minst 2 dager før innsjekking
    • Informasjon fra overnattingsstedet kan bli oversatt ved hjelp av automatiserte oversettelsesverktøy
DONE

Påkrevd ved innsjekking

    • Kredittkort, debetkort eller depositum i kontanter kreves for utilsiktede utgifter
    • Myndighetsutstedt ID-kort med foto kan være påkrevd
    • Laveste alder for innsjekking er 18
DONE

Barn

    • Ett barn (5 år eller yngre) kan bo uten ekstra kostnader på rommet til sine foreldre/foresatte (uten ekstraseng)
    • Barnepass*
DONE

Kjæledyr

    • Ingen kjæledyr eller servicedyr er tillatt
WIFI

Internett

    • Wi-fi i fellesområdene*
    • Wi-fi på rommene inkludert
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Parkering på stedet kun tilgjengelig ved forespørsel
DONE

Transport fra/til flyplassen

    • Flyplasstransport på forespørsel (døgnet rundt)*
DONE

Annen informasjon

    • Røykfritt overnattingssted

Overnattingsstedets fasiliteter

Mat og drikke

  • Frokostbuffé (mot betaling) hver dag fra kl. 06.00 til kl. 10.30
  • 3 restauranter
  • Bar/lounge
  • Kaffe/te i fellesområdet
  • Griller
  • Romservice døgnet rundt
  • Snackbar/delikatesseforretning

Reise med barn

  • Overnatting for barn er inkludert (se mer informasjon)
  • Barnepass på rommet (mot betaling)
  • Dagligvarebutikk/storkiosk

Ting å gjøre

  • Shopping

Forretningsfasiliteter

  • 6 møterom
  • PC-stasjon
  • Konferansesenter (818 kvadratmeter stort)

Tjenester

  • Døgnåpen resepsjon
  • Concierge-tjenester
  • Tur-/billettassistanse
  • Limousin-/privatbiltjenester
  • Renseri-/vaskeritjenester
  • Frisørsalong
  • Aviser i lobbyen (inkludert)
  • Bagasjeoppbevaring
  • Bryllupstjenester
  • Flerspråklig personale
  • Hotelltjener/pikkolo
  • Solsenger

Fasiliteter

  • 1 bygning
  • Bygget i 2009
  • Minibank/banktjenester
  • Safe i resepsjonen
  • Terrasse
  • Helsestudio
  • Utendørsbasseng
  • Spa med full service
  • Badstue
  • Massasje-/behandlingsrom
  • Dampbad
  • Lobby

Tilgjengelighetstilpasninger

  • Skilt med punktskrift
  • Heis
  • Bredde på heisdør (cm): 60
  • Hørselshjelpemidler tilgjengelig
  • Tilgjengelighetstilpasset offentlig toalett
  • Tilgjengelighetstilpasset concierge-resepsjon
  • Tilgjengelighetstilpasset resepsjon
  • Høyde på rullestovennlig registreringsskranke (cm): 100
  • Tilgjengelighetstilpasset spa
  • Tilgjengelighetstilpasset treningssenter
  • Tilgjengelighetstilpasset restaurant
  • Tilgjengelighetstilpasset lounge
  • Forstørrelsesspeil
  • Håndtak i dusj
  • Høyde på støttehåndtak i dusjen (cm): 91
  • Visuell brannalarm
  • Godt opplyst inngangssti
  • Tepper på gulvet på rommet

Romfasiliteter

Underholdning

  • DVD-spiller
  • 42 tommers LCD-TV
  • Premium parabol-TV

Hjemmekomfort

  • Termostatstyrt klimaanlegg
  • Minibar
  • Kaffetrakter/tekoker
  • Badekåper
  • Strykejern/-brett

Sov godt

  • Utvalg av puter
  • Lydisolering
  • Sengetøy av topp kvalitet
  • Overmadrass
  • Barneseng (inkludert)
  • Ekstraseng (mot et tillegg)

Selvpleie og baderom

  • Privat bad
  • Separat badekar og dusj
  • Regndusjhode
  • Toalettartikler (inkludert)
  • Hårføner
  • Håndklær

Arbeidsutstyr og -fasiliteter

  • Skrivebord
  • Wi-fi (inkludert)
  • Kontorstol

Mat og drikke

  • Kjøleskap
  • Flaskevann (inkludert)

Mer

  • Daglig rengjøring (tilleggsgebyr)
  • Safe på rommet
  • Tilstøtende rom

Høydepunkter

Spa

Spa InterContinental har 7 behandlingsrom, inkludert rom for par. Tjenester inkluderer blant annet massasje med varme steiner, thailandsk massasje, ansiktsbehandlinger og kroppsskrubb. Spaet er utstyrt med en badstue og et dampbad. En rekke behandlinger tilbys, inkludert aromaterapi.

Spisesteder

Market 39 - Denne bufférestaurant serverer frokost, brunsj, lunsj og middag. Bordreservasjon er påkrevd. Åpen hver dag
Yu Chu: restaurant som spesialiserer seg på kinesiske retter og serverer lunsj og middag. Åpen hver dag
Basilico - restaurant spesialiserer seg på italienske retter og serverer frokost, lunsj og middag. Gjestene kan nyte drinker i baren. Happy hour tilbys. Åpen hver dag
The Library: lobbylounge som serverer lette måltider. Happy hour tilbys. Åpen hver dag

Vilkår og avgifter

Valgfrie tillegg

  • Wi-fi er tilgjengelig i fellesområdene mot et tillegg
  • Frokostbuffé er tilgjengelig mot betaling og koster ca. USD 22 for voksne og USD 11 for barn
  • Flyplasstransport tilbys mot et tillegg på USD 89 per kjøretøy (én vei, plass til maks 2 personer)
  • Rengjøring tilbys mot et tillegg

Barn og ekstrasenger

  • Barnepass på rommet er tilgjengelig mot betaling
  • Uttrekkbare senger er tilgjengelig mot et tillegg på 45.0 USD per natt

Parkering

  • Gjester må kontakte overnattingssteder i forkant for å reservere parkering på stedet

Basseng, spa og treningsrom (hvis tilgjengelig)

  • Svømmebassenget er tilgjengelig mellom kl. 06.00 og kl. 21.00
  • Massasje og spabehandlinger må bestilles på forhånd, noe som kan gjøres ved å kontakte overnattingsstedet før ankomst på telefonnummeret som står oppført i bestillingsbekreftelsen

Regler

Dette overnattingsstedet forvaltes av en profesjonell vert, og overnattingsvirksomheten er knyttet til vedkommendes bransje, bedrift eller yrke.
Overnattingsstedet har rom som ligger vegg i vegg. Disse er imidlertid avhengige av tilgjengelighet. Du kan be om tilstøtende rom ved å kontakte overnattingsstedet på telefonnummeret som du finner i bestillingsbekreftelsen.
Gjestene kan føle seg trygge med følgende sikkerhetstiltak på stedet: karbonmonoksidalarm, brannslukningsapparat, røykvarsler og førstehjelpsskrin.
På dette overnattingsstedet er gjester av alle legninger og kjønnsidentiteter velkomne (LHBTQ+-vennlig).
Dette overnattingsstedet godtar kredittkort. Ingen kontantbetalinger.
Kredittkort som godtas: Visa, Mastercard, American Express, Diners Club og JCB International
Dette overnattingsstedet bekrefter at det følger renholds- og desinfeksjonspraksisene fra Clean Promise (IHG).
Merk at kulturelle normer og regler for gjester kan variere avhengig av land og overnattingssted. Det er overnattingsstedet som har bestemt reglene som er oppgitt.
Hvis du avbestiller oppholdet ditt, er du underlagt vertens avbestillingsregler. I henhold til EUs forskrifter om forbrukerrett gjelder ikke angreretten ved bestilling av overnattingssted.

Også kjent som

Asiana Intercontinental Saigon
Asiana Saigon
Asiana Saigon Intercontinental
Intercontinental Asiana
Intercontinental Asiana Saigon
Intercontinental Asiana Saigon Ho Chi Minh City
Intercontinental Asiana Saigon Hotel
Intercontinental Asiana Saigon Hotel Ho Chi Minh City
Saigon Intercontinental
Saigon Intercontinental Asiana
InterContinental Saigon Hotel Ho Chi Minh City
InterContinental Saigon Hotel
InterContinental Saigon Ho Chi Minh City
InterContinental Saigon
InterContinental Saigon an IHG Hotel
InterContinental Saigon, an IHG Hotel Hotel
InterContinental Saigon, an IHG Hotel Ho Chi Minh City
InterContinental Saigon, an IHG Hotel Hotel Ho Chi Minh City

Ofte stilte spørsmål

Tilbyr InterContinental Saigon, an IHG Hotel gratis avbestilling og full refusjon?

Ja, InterContinental Saigon, an IHG Hotel har fullt refunderbare rom som kan bestilles på nettstedet vårt. Bestiller du et slikt rom, kan du avbestille det inntil et par dager før innsjekking, avhengig av overnattingsstedets avbestillingsregler. Husk å ta en titt på avbestillingsreglene for spesifikke vilkår og betingelser.

Har InterContinental Saigon, an IHG Hotel basseng?

Ja, overnattingsstedet har et utendørsbasseng. Gjestene kan bruke bassenget fra kl. 06.00 til kl. 21.00.

Er det tillatt med kjæledyr på InterContinental Saigon, an IHG Hotel?

Kjæledyr og servicedyr er dessverre ikke tillatt.

Tilbyr InterContinental Saigon, an IHG Hotel flyplasstransport?

Ja, flyplasstransport er tilgjengelig. Prisen er USD 89 per kjøretøy, én vei.

Hva er innsjekkings- og utsjekkingstidene på InterContinental Saigon, an IHG Hotel?

Innsjekkingen er fra kl. 15.00 til midnatt. Du må sjekke ut innen kl. 12.00. Ekspress-innsjekking, ekspress-utsjekking, kontaktløs innsjekking og kontaktløs utsjekking er tilgjengelig.

Hva kan man gjøre på InterContinental Saigon, an IHG Hotel og i nærheten?

InterContinental Saigon, an IHG Hotel tilbyr spa og utendørsbasseng, i tillegg til dampbad.

Finnes det restauranter på eller i nærheten av InterContinental Saigon, an IHG Hotel?

Ja, stedet har 3 restauranter, med kinesiske retter.

Hvordan er området InterContinental Saigon, an IHG Hotel ligger i?

InterContinental Saigon, an IHG Hotel ligger i District 1, bare 15 minutter til fots fra Ben Thanh-markedet og 4 minutter til fots fra Dong Khoi-gaten.